Piec na ekogroszek

Piec CO musi być dobrze wybrany, ponieważ zakup pieca to decyzja na kilka, a nawet kilkanaście lat. Odpowiednio  dobrany kocioł to ciepło zapewnione domownikom. Dlatego decyzja o zakupie odpowiedniego pieca jest bardzo istotna, należy również wziąć pod uwagę łatwość obsługi pieca.

Zalety wykorzystania ekogroszku

Ekogroszek jest wysokokalorycznym paliwem węglowym, który posiada niską zawartość siarki. Ekogroszek stosuje się w piecach ekologicznych, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Ekogroszek różni się od tradycyjnie używanego węgla tym, że posiada wysoką sprawność spalania. Jest to niedrogie paliwo, dlatego piece CO na ekogroszek cieszą się dużą popularnością Piec na ekogroszek przy dobrym urządzeniu, które cechuje się automatyką wystarczy napełnić paliwem raz na parę dni. Sterownik ,który zarządza podajnikiem będzie dozował odpowiednio paliwo.

Jaki piec na ekogroszek wybrać?

Najważniejsze przed zakupem będzie przeanalizowanie, jakie mamy potrzeby grzewcze w domu. Jeżeli pomieszczenia do ogrzania są niewielkie nie będzie potrzeby zakupu pieca, który posiada dużą moc, ponieważ nie zostanie ona w pełni wykorzystana . Natomiast piec z małą mocą nie bardzo sobie poradzi z ogrzewaniem pomieszczeń o dużej powierzchni, którą trzeba ogrzać. Użytkownicy starszych domów mogą obliczyć, jaka jest wartość zapotrzebowania w ciągu roku na energię ,natomiast  nowe domy muszą posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej. Jeżeli izolacja domu jest dobra ,to potrzeba na ciepło płynąca z pieca jest mniejsza. Domy starsze, które nie posiadają ocieplenia będą potrzebować około 100-120 W mocy na każdy metr powierzchni domu. Domy budowane obecnie buduje się z wykorzystaniem nowych technologii i tutaj na każdy metr potrzeba 60-70 W, a przy domach pasywnych zapotrzebowanie może wynosić nawet 40-50 W. Przed zakupem pieca na ekogroszek  trzeba zwrócić uwagę na wysokość pomieszczeń oraz piwnice. Należy także uwzględnić jaka temperatura w pomieszczeniach będzie optymalna. Ponieważ nie każdy potrafi prawidłowo wyliczyć takie zapotrzebowanie na energię warto skorzystać z audytu energetycznego ,z którego wyliczenia będzie określone dokładne zapotrzebowanie domu na energię.